Masz pytania? Zadzwoń! 22 654 51 33 中文

Chiny Południowe i Wietnam z regionem Sapa

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny

Legenda

Jeden posiłek w ciągu dnia
Dwa posiłki w ciągu dnia
Trzy posiłki w ciągu dnia
Samolot
Podróż autokarem ponad 3 godz.
Podróż pociągiem
Podróż szybkim pociągiem typu shinkansen
Rejs statkiem lub łódką, przeprawa promem itp.
Przejazd rowerowy
Długi spacer, piesza wędrówka lub trekking
Nocleg na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m.
Wypoczynek na plaży
Obiekt na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

 

 1 
wylot z warszawy 

Przelot do Hongkongu z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.   

 2 
hongkong

Przylot do Hongkongu. Zwiedzanie miasta autokarem. Wjazd na Wzgórze Wiktorii, skąd rozpościera się widok na miasto i port. Wizyta w Zatoce Repulse i w Aberdeen – „pływającej osadzie”. Fakultatywnie rejs sampanem. Czas wolny na zakupy. Nocleg w Hongkongu. 

 3 
Hongkong / Kanton / Kunming

Rano wyjazd pociągiem do Kantonu. Zwiedzanie Świątyni Przodków Rodziny Chen, wzniesionego w końcu XIX w. zespołu budynków o tradycyjnej architekturze. Wizyta na bazarze Qingping, bogato zaopatrzonym w towary niezbędne w chińskiej kuchni i medycynie. Spacer po wyspie Shamian, gdzie zachowały się budynki w stylu kolonialnym i mieści się m.in. Konsulat RP. Pobyt na południu Chin stanowi doskonałą okazję do zapoznania się ze słynnymi potrawami kuchni kantońskiej. Przelot do Kunming – Miasta Wiecznej Wiosny, stolicy prowincji Yunnan. Transfer do hotelu. Nocleg w Kunming.    

 4 
Kunming / Kamienny Las

Wizyta w otoczonej kameliowymi drzewami taoistycznej Złotej Świątyni. Przejazd do Kamiennego Lasu – imponującego zespołu wapiennych skał ukształtowanych przez deszcz i wiatr. Zwiedzanie Kamiennego Lasu oraz wioski mniejszości etnicznej Sani. Wyjazd nocnym pociągiem do Dali (miejsca sypialne). 

 5 
Dali  

Przyjazd do Dali, miejscowości zamieszkanej głównie przez mniejszość etniczną Bai. Do XIII w. miasto to było stolicą królestwa Nanzhao, a następnie królestwa Dali. Wycieczka statkiem po jeziorze Erhai. Zwiedzanie starego miasta Dali oraz wizyta na kawiarnianej ulicy Cudzoziemców. Nocleg w Dali.   

 6 
Lijiang

Przejazd autokarem do Lijiang. Zwiedzanie starego miasta Lijiang. Wizyta w Parku Stawu Czarnego Smoka, z którego rozciąga się wspaniały widok na Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka. Nocleg w Lijiang.    

 7 
Lijiang / Wąwóz Skaczącego Tygrysa

Całodniowa wycieczka do jednego z najgłębszych wąwozów świata, Wąwozu Skaczącego Tygrysa, którym płynie rzeka Jangcy. Powrót do Lijiang. Czas wolny. Nocleg w Lijiang.    

 8 
Kunming / Jianshui  

Przelot do Kunming a następnie przejazd do miejscowości Jianshui, gdzie do dzisiaj zachowała się architektura starożytnych Chin. Zwiedzanie miasteczka. W programie Świątynia Konfucjusza, założona w czasach panowania mongolskiej dynastii Yuan, wieża Chaoyang z czasów dynastii Ming oraz ogród Zhu – prywatna rezydencja, której początki sięgają dynastii Qing. Spacer po największym, starożytnym moście w prowincji Yunnan – moście Dwóch Smoków. Możliwość obejrzenia tradycyjnego sposobu wytwarzania potraw z lokalnego specjału, tofu. Nocleg w Jianshui.   

Jianshui / Yuanyang

Przejazd do miejscowości Yuanyang. W czasie drogi można podziwiać piękną scenerię tarasów ryżowych rozmieszczonych pośród gór Ailao. Okolice miasteczka Yuanyang zamieszkane są przez mniejszość etniczną Hani, która do dziś zachowała swoją kulturę i tożsamość. Możliwość podziwiania lokalnej architektury, strojów i obserwacji kultywowanych po dziś dzień zwyczajów. Wycieczka na tarasy ryżowe. Ogrom tarasów świadczy o niesamowitej pracowitości ludu Hani, który nie mając dostępu do nizinnych terenów od stuleci stopniowo „wycinał” tarasy w zboczach górskich. Nocleg w Yuanyang.  

10 
Yuanyang / Hekou / granica z Wietnamem / Sapa  

Wczesnym rankiem podziwianie wschodu słońca nad tarasami ryżowymi. Następnie przejazd do miejscowości Hekou, gdzie przebiega granica z Wietnamem. Pożegnanie z przewodnikiem chińskim. Przekroczenie granicy. Spotkanie z przewodnikiem wietnamskim. Dalsza podroż do górskiej miejscowości Sapa. Nocleg w Sapa.  

11
Sapa

Zwiedzanie okolic Sapa zamieszkiwanych przez liczne mniejszości etniczne. Istnieje możliwość dwugodzinnej fakultatywnej wycieczki po okolicznych wioskach. Wyjazd nocnym pociągiem do Hanoi.   

12
Hanoi

Przyjazd do Hanoi. W programie: zbudowana w XI w. Świątynia Literatury – pierwszy w Wietnamie uniwersytet, położona na jeziorze Świątynia Ngoc. Wizyta na placu Badinh, gdzie znajduje się Mauzoleum Ho Chi Minha. Pałac Prezydencki (dawna rezydencja generalnego gubernatora Indochin) i były Ogród Botaniczny, na terenie którego mieściła się rezydencja Ho Chi Minha. Wizyta przy Pagodzie na Jednej Kolumnie, która została zbudowana w XI w. przez panującego wówczas cesarza w podzięce za narodziny syna. Przejażdżka rowerowymi rikszami po starej dzielnicy miasta. Przedstawienie tradycyjnego wietnamskiego teatru lalek wodnych – sztuki wywodzącej się z rolniczych obszarów tego kraju. Podczas przedstawienia aktorzy grają stojąc po pas w wodzie i poruszając lalkami na jej powierzchni. Nocleg w Hanoi.     

13 
Hanoi / Zatoka Ha Long

Przejazd do Zatoki Ha Long. Rejs po Zatoce Ha Long, zgodnie uznawanej za cud natury, gdzie szmaragdowe wody zatoki usiane są tysiącami niezrównanej piękności wapiennych wysepek tworzących niepowtarzalną scenerię. Lunch na statku: owoce morza. Nocleg na dżonce.     

14 
Hanoi / Hue

Dalszy rejs po Zatoce. Zejście ze statku. Przejazd do Hanoi. Przelot do Hue, politycznej i kulturalnej stolicy Wietnamu podczas panowania 13 cesarzy dynastii Nguyen (1802 – 1945). Nocleg w Hue.  

15 
Hue / Danang / Hoi An  

Wycieczka statkiem po rzece Perfumowej do zbudowanej w 1601 roku słynnej pagody Thien Mu – symbolu Hue oraz do grobowca cesarza Minh Manga. Następnie zwiedzanie imponującej Cesarskiej Cytadeli pochodzącej z 1804 r., gdzie znajdują się cesarskie pomieszczenia urzędowe oraz komnaty prywatne, zwane Zakazanym Purpurowym Miastem. Przejazd do Hoi An przez Danang, czwarte co do wielkości miasta Wietnamu. Droga wiedzie przez Przełęcz Morskich Obłoków, wśród malowniczych wiosek z czerwonej cegły, sadów owocowych oraz urzekająco pięknych widoków na morze i niebo. Przejazd do Hoi An – historycznego miasta, które przeżywało swoją świetność jako port morski w XVI – XVIII w. Nocleg w Hoi An.   

16 
Hoi An / Ho Chi Minh

Zwiedzanie miasta Hoi An, które jest okazją do obserwacji ciekawej architektury Hoi An, w której można odnaleźć wpływy wietnamskie, chińskie i japońskie. Transfer na lotnisko w Danang. Przelot do miasta Ho Chi Minh, czyli dawnego Sajgonu. Nocleg w Ho Chi Minh.  

17 
Ho Chi Minh / Delta Mekongu

Wyjazd do Delty Mekongu – trzeciej co do wielkości rzeki Azji. W programie miedzy innymi: rejs łódką po kanałach wśród porastającej deltę dżungli oraz wizyta w lokalnej wytwórni kokosowych cukierków. Powrót do Ho Chi Minh. Nocleg w Ho Chi Minh. 

18 
Wylot z Wietnamu

Wykwaterowanie z hotelu do godziny 12. Zwiedzanie miasta: Dzielnica Chińska, poświęcona chińskiej bogini morza pagoda Thien Hau oraz katedra Notre Dame. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów.  

19 
Powrót do Warszawy  

 

 

Jeśli są Państwo zainteresowani zrelizowaniem podobnej lub tej samej trasy prosimy o kontakt z biurem lub złożenie zapytania przez formularz na stronie.